rekonstrukce bytu Teplice

UL*KRAS stavební společnost Teplice

Pečovatelské křeslo - důstojný pocit pro lidi s handicapem

Jak nejlépe zvládnout péči o člověka s handicapem

Život na invalidním vozíku může být pro mnohé z nás noční můrou. Pokud se však naše noční můra stane realitou, pak se s ní musíme vypořádat. Stane-li se to, je to vždy těžké jak pro postiženého člověka, tak pro jeho nejbližší okolí

Invalidní vozík bude ve společenském měřítku ještě dlouho představovat něco méně hodnotného a přesně tak si mohou připadat lidé, kteří jsou na invalidní vozík odkázáni. Když si zdravý člověk vybírá sedací soupravu do svého bytu, pečlivě hodnotí všechna možná kritéria. Chce svůj volný čas trávit v křesle, které je pohodlné, dostatečně měkké nebo naopak tvrdé, vybírá optimální sklon sedáku, anatomický tvar zádové opěrky. Hodnotí mnoho kritérií a projde množství obchodů, než si vybere to pravé. Člověk odkázaný na invalidní vozík tolik možností nemá, ačkoli právě na vozíku tráví většinu svého života.

Český výrobce sedacího nábytku chtěl zajistit lidem s omezenou pohyblivostí stejný komfort, jako mají zdraví lidé. Proto v letošním roce přišel s inovativní řadou pečovatelských křesel, která jsou vhodná jak do domácností, tak do sociálních zařízení jako jsou pečovatelské domy či denní centra.

Plně polohovatelná křesla jsou nejen krásná, aby zajistila uživateli důstojný pocit a komfort, ale zároveň jsou účelná. Při vývoji nedošlo k žádnému kompromisu a křeslo splňuje nejnáročnější požadavky, které jsou na tento sortiment kladeny. Především to je kvalitní snímatelné a pratelné čalounění pod kterým je sanitární koženka používaná ve zdravotnictví. Křeslo je konstruované pro člověka s váhou 150 kg.

Na obrázku je vyobrazené křeslo v plné výbavě, v nabídce jsou však křesla různého stupně vybavení. Další informace získáte na stránkách www.pecovatelske-kreslo.cz.

Na přání zákazníka lze křeslo doplňovat o výbavu, která se stane nutnou až postupem času. Konstrukce křesla je z masivu, proto je velmi příjemná na dotek, ale především zajistí dlouhou životnost výrobku.

K největším přednostem křesla patří páté kolečko pod křeslem, díky kterému je možné otočit křeslo na místě o 360°, to ocení lidé v malých bytech. Poslední model křesla má dvě tzv. outdoorová kolečka, díky kterým je možné transport osoby ven, např. na zahradu či terasu.

Příště vás seznámíme s novým typem rozkládacího křesla

SALSA, které je sice primárně určené do pečovatelských domů pro přespání rodinných příslušníků, ale svým dokonalým systémem rozkladu najde své uplatnění v malých bytech.